جملات و تمرین های از سایت آنتونی رابینز

آنتونی رابینز کار آفرین، مشاور، بشر دوست ،استراتژیست کسب و کار و استراتژیست زندگی است. میلیون ها نفر دوره ها، کتاب ها و سخنرانی های آنتونی رابینز را دنبال می کنند.

آنتونی رابینز چندین کتاب نوشته است که شش کتاب او در لیست پرفروش ترین کتاب های جهان قرار دارد. تونی رابینز یکی از نویسندگان برتر نیویورک تایمز نیز است.

تولد آنتونی رابینز

آنتونی رابینز (Anthony Robbins) ملقب به تونی رابینز (thony robbins) در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در شمال هالیوود در کالیفرنیای آمریکا متولد شد، وی یک نویسنده، سخنران، مربی و مشاور است.

آنتونی رابینز به واسطه سلسه کتاب های بی نظیرش در مورد موفقیت و قانون جذب در ایران نیز چهره شناخته شده و مجبوبی به شمار می رود.

آنتونی رابینز در مدت زمان کوتاهی با تکیه بر دانشی که از قوانین جهان آموخته بود توانست اکثر آرزوها و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کند. افراد بسیاری از سراسر جهان برای دستیابی به ثروت و زندگی بهتر از دوره ها و کتاب های آنتونی رابینز کمک می گیرند.

تونی رابینز امپراطوری خود را بر روی جمله ی “همه ما استاد سرنوشت خود هستیم” بنیان گذاشته است و انگیزه دادن و الهام بخشیدن بخش مهمی از سمینارها و کتاب های وی می باشد.

دوران جوانی آنتونی رابینز

تونی رابینز پس از اخذ مدرک دیپلم متوسطه به انجام کارهای گوناگونی روی آورد اما نتوانست شغل مناسبی برای خود انتخاب کند. در سن ۲۲ سالگی زندگی اش را در آپارتمانی ۴۰ متری و در یکی از بدترین محله های آمریکا می گذراند.

آنتونی رابینز در آن دوران ۱۲۰ کیلوگرم وزن داشت و به تنبلی، بی حالی و خواب آلودگی دچار شده بود ولی با این حال او رویاها و آرزوهای جاه طلبانه ای را برای خود در نظر داشت.

تونی رابینز برای کسب درآمد و داشتن زندگی بهتر مجبود شد تا یا چاقی خود مبارزه کند و برای رسیدن به اهداف خود به مطالعه درباره چگونگی کسب ثروت و درآمد بپردازد. آنتونی رابینز هر کتابی را که می خواند نکاتی ضد و نقیض می یافت؛ بنابراین دیگر دست از مطالعه کتاب های گوناگون کشید.

تونی رابینز پس از چندین ماه تحقیق کردن تصمیم گرفت تا فردی سالم که دارای تناسب اندام است را پیدا کنده و از افکار، اعتقادات و نحوه تغذیه او الگو برداری کند و او را به عنوان الگوی خود در زمینه ورزش و تناسب اندام قرار دهد، به این ترتیب او با استفاده از شیوه های روانشناسی و کنترل فکر و ذهن توانست حدود ۱۵ کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد.

آنتونی رابینز تصمیم گرفت از همین روش برای کسب در آمد و ثروت نیز استفاده کند نتیجه ای که او در زمینه تناسب اندام از این روش فوق العاده مؤثر گرفته بود او را مشتاق کرده بود تا در تمامی زمینه های زندگی از این روش استفاده کند.

تونی رابینز توانست به کمک این روش و در کمتر از ۲ سال از نظر مالی زندگی خود را تغییر دهد.

انسان دوستی آنتونی رابینز

در سال ۱۹۹۱ بنیادی غیر انتفاعی با هدف کمک به کودکان عقب مانده، افراد بی خانمان، سالمندان و زندانیان توسط آنتونی رابیتز تاسیس شد. تونی رابینز با شرکت در خیریه های آمریکایی در چند سال گذشته توانسته است بیش از ۷۰ میلیون وعده غذا برای نیازمندان تأمین کند.

آنتونی رابینز در حال تلاش است که بتواند یک میلیارد وعده غذایی برای یک سال فقرا تامین کند. همچنین آنتونی رابینز مقدار قابل توجهی از درآمد خود را وقف فقرا کرده است. آنتونی رابینز مدرسه ها و دانشگاه ها و همچنین بناهای بسیار زیادی را برای فقرا ساخته است.

تونی رابینز برنامه‌هایی را در بیش از ۱۵۰۰مدرسه، ۷۰۰ زندان و ۵۰۰۰۰ سازمان خدماتی و پناه‌گاه‌ها آغاز کرده‌ است. آنتونی رابینز به ۲۵۰۰۰۰ هزار کودک در هندوستان آب رسانی می کند.

آنتونی رابینز معتقد است که بخشش باعث بیشتر شدن پول و ثروت می شود او در سمینار ها، دوره ها و همینطور کتاب های خود بار ها تاکید کرده است با بخشیدن میتوانید درآمد بیشتری داشته باشید.

انسان دوستی تونی رابینز باعث شده تا او در بین مردم محبوبیت بیشتری داشته باشد.

زندگی شخصی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در سال ۱۹۸۲ با بَکی ازدواج کرد. بَکی رابینز از ازدواج قبلی خود یک دختر داشت که بعد از ازدواج با آنتونی رابینز دخترش جولی را نیز نزد خود بزرگ کرد.

در سال ۲۰۰۱ آنتونی رابینز از بَکی جدا شد و در همان سال با سیج ازدواج کرد. رابینز سالیانه بیش از ۳۰ میلیون دلار درآمد دارد و اعتقاد دارد ذهن انسان می تواند از پس موانع عبور کند.

و این چیزی است که وی سال هاست آموزش می دهد. درست است که ابتدا هیچ کس حتی به رایگان حاضر نبود تا به سخنان آنتونی رابینز گوش بسپارد. اما امروزه سخنان او در مدارس و در دانشگاه ها آموخته می شود. شرکت هاورارد بیزنس کل دارایی رابینز را در حدود ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده است.

آثار آنتونی رابینز

همانطور که گفته شد آنتونی رابینز به عنوان یک نویسنده قدرتمند ، کتاب های بسیاری را منتشر کرده است.

از جمله آثار منتشر شدهی محبوب و پر فروش آنتونی رابینز میتوان به کتاب قدرت نامحدود، رها سازی قدرت درون، ۳۶۵ گام تا موفقیت اشاره کرد.

از کتاب‌های دیگر آنتونی رابینز می‌توان به:

  • مهارت در بازی زندگی
  • افکار بزرگ
  • گام‌های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ
  • قدرت شگرف بودن
  • ۳۶۵ گام به سوی کامیابی
  • قدرت شگرف درون
  • مهارت در بازی زندگی
  • قدرت نامحدود
  • تکنیک های ساده برای زندگی

انرژی عجیب در سخنرانی های آنتونی رابینز

اگر یکی از طرفداران آنتونی رابینز باشید قطعا می دانید که سخنان او می تواند تحولی بزرگی را در زندگی شما ایجاد کند. در این بخش چند جمله فوق العاده از آنتونی رابینز که می تواند انرژی زیادی را به شما منتقل کند آماده کرده ایم: معنای هر چیز همان چیزی است که ما به آن می دهیم.

تنها دلیلی که ما به رویاهایمان نمی رسیم همان دلیلی است که خودمان ساخته ایم که چرا نمی توانیم به رویاهایمان دست یابیم (بهانه آوردن).

روی هر چیزی که تمرکز کنید همانجا انرژی جاری می شود. مردم تنبل نیستند فقط هدف مهمی ندارند که آنها را از جایشان بلند کند. افرادی که سوال بهتری بپرسند جواب بهتری میگیرند و موفق تر هستند. هر باوری که در ذهنتان داشته باشید همان را تجربه خواهید کرد.

مهم نیست که چقدر اشتباه می کنید و یا سرعت پیشرفتتان چقدر است شما باز از افرادی که تلاش نمی کنند جلوتر هستید. تا زمانی که زنده هستید همان طور که می خواهید زندگی کنید و تجربه های زیادی را بدست بیارید و مواظب خود و دوستانتان باشید.

خوش بگذرانید، دیوانه بازی دربیاورید، عجیب و غریب باشید و به بیرون بروید به هر حال این زندگی شماست و شما باید از آن لذت ببرید. درآمد شما حاصل استاندارد های شماست این موضوع نه ارتباطی به اقتصادی دارد نه به صنعت! راز زندگی بخشیدن است.

گذشته شما با آینده شما برابر نیست. اگر شما باور دارید که می توانید حق با شماست و یا باور دارید که نمی تواند باز هم ح با شماست؛ در هر صورت حق با شماست.

موفقیت های آنتونی رابینز

تونی رابینز رییس یک شرکت هلدینگ است که از ۴۰ شرکت خصوصی تشکیل شده است و درآمد تونی رابینز از این شرکت ۵ میلیارد دلار در سال است وی سه سال متوالی است که به عنوان موفق ترین مشاور، کسب و کار، مدیر و… توسط مجله ها و نشریه های متفاوت انتخاب می شود.

شرکت هلدینگ تونی رابینز توسط شرکت اکسنچر (accenture) به عنوان یکی از ۵۰ کسب و کار برتر در جهان انتخاب شده است همچنین توسط نشریه هاروارد (Harvard Business) به عنوان یکی از ۲۰۰ کسب و کار برتر در جهان شناخته شده است و همینطور در آمریکن اکسپرس (American Express) به عنوان یکی از ۶ کسب و کار برتر شناخته شده است.

بسیاری از افراد مشهور و محبوب در جهان مانند اروسمیث، پیتر گرین، آشر تری ریموند چهارم، پیت بال، سرنا ویلیامز و… تونی رابینز را یکی از برترین مشاوران جهان می دانند و همینطور تونی رابینز را به عنوان مشاوره خود انتخاب کرده اند.

رابینز یکی از رکورد دارن

تونی رابینز در حال حاضر یکی از رکورد داران تغییر و تحول افراد در زندگیست چرا که آموزش های آنتونی رابینز در حین سادگی بسیار عمیق و تاثیر گذار است به طوریکه اگر فقط آنتونی رابینز را به عنوان مربی خود انتخاب کنید و فقط آموزه ها و کتاب های او را مطالعه کنید قطعا نتایج بزرگی به مرور زمان در زندگی شما پدیدار میشود علاوه بر افراد عادی در سرار جهان ، ارتش آمریکا هم برای برخی آموزش های حرفه ای و ذهنی نیروهای خود از آنتونی رابینز مشاوره و کمک میگیرید.

به طوریکه بسیاری از سربازان که دچار اظطراب و ناراحتی بوده اند با تمارین و مشاوره های آنتونی رابینز مشکلات شان مرتفع شده است . البته تمام کسانی که رابینز را میشناسند این را میدانند که وی به هر نحوی دوست دارد افراد را علاوه بر مشکلات مالی ، مشکلات روانی آنها را نیز مرتفع کند .

سخنان آنتونی رابینز

هرگاه اتفاقی برای شما می افتد مغز تان دو سوال میپرسد آیا این اتفاق به معنای رنج است یا شادی من به عنوان مغز چه باید بکنم تا از رنج پرهیز و شادی را جذب کنم ؟

آنتونی رابینز در این مورد میگوید پاسخ به این سوالات به اصل تعمیم (عمومیت دادن) بستگی دارد یعنی باورهایی در ذهن خود ساخته اید که چه چیزی شما را به سوی رنج و چه چیزی شما را به سوی شادی میکشاند آنتونی رابینز تاکید میکند به هیچ عنوان چیزی منفی را به خود تامین ندهید .

یعنی نگویید من بی کفایت هستم ، من نا لایق هستم چون ذهن شما ماشینی برای اثبات باورهای شماست پس هر چیزی را بپذیرید همان را در زندگی واقعی تجربه خواهید کرد اعتقادات ما هم نیروی زیبای آفرینش دارند و هم تخریب کننده هستند کلام آخر آنتونی رابینز قصد دارد تا با کمک کردن به دیگران، جهان را جای بهتری برای زندگی تبدیل کند.

در واقع آنتونی رابینز به دنبال آن است تا افراد جامعه سرنوشت خود را به دست بگیرند، و برای خود اهدافی مهم انتخاب کنند و زندگی خود را در مسیر موفقیت به پیش ببرند، ناکامی های مالی آیند و روابط خود با دیگران را بهبود ببخشند و در نهایت به جامعه و کشور خدمت کنند.

آنتونی رابینز برای کشف عظمت وجودی خود و بهبود آن بیش از نیمی از عمر خود را صرف کمک به دیگران کرده است. همچنین بنیاد آنتونی رابینز نیز به منظور کمک به دیگران برای دست یابی به موفقیت های فردی و حرفه ای فعالیت می کند. رابینز بر این باور است که فرایند تفکر و ارزیابی، چیزی بیش از پرسش و پاسخ درونی نیست.

در واقع نحوه تفکر و ارزیابی ما، احساس ما را شکل می دهد، احساسات در نوع رفتار ما دخیل هستند و این رفتارها و عادت ها در نهایت سرنوشت ما را رقم خواهند زد. آنتونی رابینز به عنوان مشاور در سازمان ها و برای چهره های معروف جهانی بسیاری خدمت کرده است.

وی کار با سازمان هایی از جمله آی بی ام، آمریکن اکسپرس، ای تی اند تی، ارتش ایالات متحده آمریکا و نیز تیم های ورزشی لس آنجلس و قهرمانان مدال های طلای المپیک را در سابقه خود دارد.

منابع

https://www.tonyrobbins.com/
https://www.britannica.com/biography/Tony-Robbins

5/5 - (17 امتیاز)