کنترل قدرت ذهن ناخودآگاه

آموزش کنترل قدرت ذهن ناخودآگاه

قدرت ذهن ناخودآگاه تعیین می کند که شما چه مقدار پول کسب کنید . چقدر شاد و موفق باشید و چه اندازه اعتقاد شما درباره دنیا درست باشد .

قدرت ذهن ناخودآگاه روی مقدار فروش شما ؛ مقدار اعتماد به شریکتان ؛ دیدگاه شما نسبت به جایگاهتان در دنیا ؛ مقدار سیگاری که می کشید یا مشروبی که می خورید ، اوقاتی که به بطالت می گذرانید و کلی چیزهای دیگر تأثیر می گذارد .

به طور خلاصه ، ذهن ناخودآگاه شما به طور مهیجی تجربه شما در زندگی را شکل می دهد . اما خبر خوب این که ، با صرف مقداری وقت و تمرین ، نفوذ به ذهن ناخودآگاه و برنامه ریزی مجدد و مهار کردن قدرت ذهن ناخودآگاه کاملاً ممکن است .

محمد جانبلاغی در این مقاله ، تعدادی از بهترین راهکارها را که در مورد نفوذ به ذهن ناخودآگاه یادگرفته ام به شما نشان خواهم داد ، به طوریکه شما شما قادر به تجربه موفقیت بیشتر در ناحیه بیشتری از زندگی خواهید بود .

اگر شما همیشه احساس می کنید پیشرفت بیشتر « غیرممکن » است ، من تضمین می کنم که موثرترین راه برای پیشرفت های بزرگ ، نفوذ به ذهن ناخودآگاه شماست.

ناخودآگاه شما همان غول چراغ جادوی شما برای رسیدن به آرزوها یتان است

چرا نفوذ به ذهن ناخودآگاه آسان نیست ؟

قبل از شروع ، لازم به تذکر است که تغییر ناخودآگاه با « ایجاد افکار متفاوت » به صورت ساده و آگاهانه تا حدی مشکل است .

مشکل اصلی این است که ذهن ناخودآگاه شما ، بیهوش است ، از خود بی خبر است .

معنی این جمله این است که خواستن ساده و آگاهانه برای ثروتمند شدن یا دلگرم تر شدن تاحدودی شبیه راهنمایی کردن یک هلندی با یک لهجه چینی محلی می باشد … این کار احساس زیادی ایجاد نخواهد کرد .

به جای آن ، باید یاد بگیریم با چه زبانی با ذهن ناخودآگاه گفتگو کنیم …

سه گام پیاپی برای نفوذ به ذهن ناخودآگاه

۱ – زبان ناخودآگاه را یادبگیرید .

اولین راه برای نفوذ به ناخودآگاهتان صحبت کردن با آن به زبانی است که می فهمد . این زبان انگلیسی نیست ، آلمانی یا فرانسوی یا هر زبان دیگری که شما صحبت می کنید هم نیست.

زبان ذهن ناخودآگاه شامل احساسات و تصاویر می باشد .

به سادگی ؛ وقتی شما احساسات مثبت اشباع شده با تصاویر روشنی از موفقیت خود را تجربه می کنید ، شانس خیلی بیشتری برای نفوذ به برنامه ریزی ناخودآگاهتان خواهید داشت .

این مطلب ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ، اما این واقعاً اولین مرحله برنامه دادن به ناخودآگاهتان است .

زمانی که احساسات قوی منفی همراه با تصاویر آزار دهنده را تجربه می کنیم اغلب برنامه ها و باورهای « بد » نصب شده اند .

مثلاً ، وقتی شما با عدم استقبال عمومی از یک شراکت در حال رشد روبرو شدید و این شما را واقعاً آشفته کرد و شما فیلم چیزی را که اتفاق افتاده بارها و بارها در ذهنتان مرور کردید … تبریک ! شما با موفقیت برای مدتی خودتان را برای آشفته بودن برنامه ریزی کرده اید !

برعکس ، اگر شما یک فروش خوب را در یک روز داشته باشید که احساس شما را عجیب تقویت کند و چیزی را که اتفاق افتاده بارها و بارها در ذهنتان مرور کنید فقط چون خیلی عمیق احساس می شود ،

به طور مشابه باعث می شود که شما اکنون خودتان را به عنوان یک فروشنده موفق و شایسته ببینید … و بنابراین شما فروش بیشتری خواهید کرد و پول بیشتری به دست خواهید آورد .

پس کلید نفوذ به ناخودآگاهتان ، تغذیه آن به صورت کاملاً اجباری از تصاویر درخشان از خودتان در بهترین وضعیت و احساسی واقعی است که اگر به آن باور داشته باشید رنگ حقیقت به خود می گیرد !

یک نکته به عنوان هشدار – ناخودآگاه ما دقیقا شبیه کشورسویس است – بی طرف و خنثی

به این معنی که اگر شما با ناخودآگاه با احساسات منفی و تصاویر ترسناک صحبت کنید ، تأمل نمی کند و نمی گوید « آه نه ، این اصلاٌ خوب نیست ، من این را نمی پذیرم . » – درعوض آن روی هر دستور شما اثر می گذارد .

پس ، فراموش نکنید هرچقدر که ممکن است با آن به صورت امیدوارانه و دلسوزانه صحبت کنید . روی شکست های گذشته زوم نکنید .

به جای آن ، گذشته وآینده را در ذهنتان به صورت موفق جلوه دهید . اگر مشکل است ، روی چیزی که از زندگی می خواهید تمرکز کنید . درباره چیزی که آینده برای شما خواهد داشت هیجان زده شوید .

احساس موفقیت را حس بکنید و با گذشت زمان ذهن ناخودآگاه شما به صورت مهیجی تغییر خواهد کرد .

روی تجربه های بی ثمر تمرکز نکنید و تجربه های بزرگ را مرور کنید . یا بعضی از آنها را بزرگنمایی کنید . پیکره کاملی از جستجو وجود دارد که ذهن ناخودآگاه در بیان تفاوت بین واقعی بودن خاطره یا جعلی بودن آنها کاملا با مشکل مواجه می شود .

پس از این نقص موجود در ماتریس ذهن با تصورکردن موفقیت عظیم برای خود به نفع خود استفاده ببرید و ذهن ناخودآگاه باور خواهد کرد که شما قبلا به آن دست یافته اید !

اگر شما قبلاً تجربه ای در اقدام آگاهانه برای تجسم نداشته اید و مطالعه ای در این مورد ندارید ، مطمئن باشید که سعی در تجربه تجسم دارید .

فقط با احساس نمودن هیجانات مثبت بیشتر و تجسم انرژی بخش ، حتماً جهش بزرگی به سمت دستیابی به اهدافتان خواهید داشت . اما اگر می خواهید واقعا ً درپی این کار باشید .

۲ – عمیق تر شوید .

لازم است بدانید که ذهن ناخودآگاه ما ذره ای مخفی از خود ماست .

این چیز خوبی است ، چون اگر اینگونه نبود ما در یک روز/هفته/ماه و … با کلی افکار تصادفی خودمان را دیوانه می کردیم و هرگز هیچ چیز باارزشی را کسب نمی کردیم .

باورهای ما در روز ۱۰۰ بار تغییر می کرد .

پس ما چگونه راحت تر به ذهن ناخودآگاه دست یابیم ؟

خوب ، ما یک ویزیت به ذهن ناخودآگاه می پردازیم که در حوزه امواج آلفا و تتا یافت شده است .

بحث ما در اینجا فرکانسهای مغز نیست اما خلاصه ای از آن را بیان می کنیم :

اساساً در این لحظه مغز شما در حال فعالیت با امواج بتا است . امواج بتا سریع و فعال هستند و به شما اجازه می دهند فکر کنید ، انواع فعالیت را داشته باشید ، به خاطرات دسترسی داشته باشید و … .

موارد زیادی به این حوزه امواج ارتباط دارد . در این حوزه امواج شما به طور موثر آگاه و هوشیار هستید .

وقتی شما خواب هستید و رویا می بینید ، مغز در محدوده ای از امواج فعالیت می کند که بیشتر دلتا و کمی تتا می باشد .

امواج دلتا کند هستند ، بسیار کند به طوری که خیلی سخت آگاهانه به یاد می آوریم که چه اتفاقی افتاده است . به این دلیل است که فراموش کردن رویاهایی که لحظاتی قبل دیده ایم خیلی آسان است .

بهرحال امواج سطح پایین آلفا و دلتا ، دروازه ای بین دنیای رویا و دنیای بیداری شکل می دهند . اگر شما مکانی گرم و نرم و دوست داشتنی تجربه کرده اید شبیه حالتی که دچار چرت زدن می شوید ، می دانید که راجع به چه حرف می زنم .

و خبر خوب برای شما این که بسیاری از متخصصان مغز باور دارند که امواج مغزی « دری به سوی ذهن ناخودآگاه » می گشایند.

پس به طور خلاصه اگر ما بتوانیم با استفاده از احساسات مثبت و تصاویر روشن با ناخودآگاه خودمان گفتگو کنیم … و این کار را در حوزه امواج قسمت راست مغز انجام دهیم ، در اوج خوشحالی خواهیم بود.

پس چه کنیم تا مغز این امواج را تولید کند ؟

خوب شما می توانید از طریق مدیتیشن مثلاً زِن مونک به این مهم برسید ( خیلی توصیه می شود ) . یا می توانید ( مثل من ) کلک بزنید و از آهنگ های موزون استفاده کنید.

راحت دراز بکشید ، هدفون را بگذاید ، نفس عمیق بکشید و به ذهنتان اجازه دهید برود …

احساسات مثبت را حس کنید و افکارتان را در آغوش بگیرید ، کشف کنید و اجازه دهید به آگاهی برسید .

این روند را تکرار کنید .

برای بهترین نتیجه ، هر روز چند دقیقه ای را در این حالت بگذرانید . و سپس …

۳ – رلکس شوید .

نکته آخر من برای نفوذ به ذهن ناخودآگاه رلکس بودن و صادق بودن با ناخودآگاهتان است تا به اوج برسید .

مسلماً ( با توجه به شرایط حاکم بر زندگی واقعی ما ) اینکار می تواند حقه بازی باشد ، اما برای موفقیت ضروری است .

شما نمی توانید ناخودآگاه را مدیریت دقیق کنید چون نسبت به همه چیز ناآگاه است .

داشتن استرس درباره اینکه چه اتفاقی می افتد یک فعالیت بسیار آگاهانه است . با ناخودآگاه تندخو نباشید .

به جای آن ، هر صبح یا هر شب یا هردو وقت ، چند دقیقه ای را همزمان با احساسات مثبت صرف تصور واضح و روشن چیزی نمایید که مایل به آن هستید .

سپس کار را پایان دهید .

ذهن خود را رها کنید ! در لحظه حضور داشته باشید . منابع ناخودآگاه ما تنها اکنون برای ما در دسترس هستند .

اگر ما پی گیر فشارها و استرس های موجود در سرمان باشیم ، ناخودآگاهمان را تحت فشار قرار می دهیم که ابداً چیز خوبی نیست .

به تمام معنی از چیزی که ممکن است درآینده اتفاق بیفتد یک امید مثبت و سالم خلق کنید . « من قصد دارم این ماه به هدف فروشم برسم » یا « من می خواهم شخصی را هرچه زودتر ملاقات کنم » تا زمانی که تعلق به نتیجه را رها کنید همه تلقین های خوبی هستند .

اجازه ندهید اعصاب خوردی و استرس به ذهن شما وارد شود ، تنها به خود اجازه دهید باور داشته باشید که چیزهای شگرفی در راهند .

با استرس داشتن درباره این که این روش « به اندازه کافی سریع کار نمی کند » همه تلاش های مفید خود را بی نتیجه نکنید . رلکس باشید و شما خیلی زود فایده های زیادی خواهید برد .

جمع بندی

از هیجان های مثبت قوی و تصاویر روشن بزرگ برای صحبت زبانی با ذهن ناخودآگاه استفاده کنید .

از مدیتیشن یا آهنگ های آرامش بخش برای دستیابی بهتر به ذهن ناخودآگاه و تاثیر سریع تر استفاده کنید .

دقایقی را در روز صرف انجام این کار کنید و سپس آن را رها کنید . آن را فراموش کنید.

درعرض چند روز یا چند هفته متوجه می شوید که افکارتان در مسیرهای جدید قرار می گیرد … و سپس وقتی با این باورهای جدید ناخودآگاه برخورد می کنید ، ضرورتاً بیشتر از چیزی که می خواهید به دست می آورید .

دوستدارتان محمد جانبلاغی

4.3/5 - (40 امتیاز)