باورهای جذب کننده پول و ثروت

ثروتمندان چه کسانی هستند؟!

از میان ۱۰۰ نفر از ثروتمندترین افراد حال حاضر دنیا،

۲۷ نفر ثروت خود را به ارث برده‌اند،

۳۶ نفر در خانواده فقیری به دنیا آمده‌اند،

۱۸ نفر هیچ مدرک دانشگاهی‌ای نداشتند،

۸ نفر از این میلیاردرهای کارآفرین در هر دو این دسته‌ها جای داشتند: آن‌ها نه خانواده ثروتمندی داشتند و نه تحصیلات دانشگاهی داشتند.

این یک باور غلط است که برای پولدار شدن یا موفق شدن حتما باید شخصی ثروت به ارث برده باشد یا در خانواده ثروتمندی بدنیا بیاد یا مدرک دانشگاهی بالایی داشته باشه.

ناراحتی برای نداشته ها، یعنی هدر دادن داشته ها، بیشتر به داشته هاتون بنگرید.

اکنون شما را با ۳ باور که باعث جذب پول و ثروت می شود آشنا می کنیم :

باور اول) خودتان را دوست بدارید!

«من خودم را دوست ندارم.» مهمترین باور نادرست درونی است که باید از ذهن خود بیرون کنید. آیا می دانید افرادی که تا به حال نتوانسته اند آنچه را می خواهند جذب کنند، چنین باوری محدودکننده داشته اند؟

آن ها خود را دوست ندارند و تا زمانی که از شرّ این باور خلاص نشوند نمی توانند پولی جذب کنند، نمی توانند موفقیت را تجربه کنند و نمی توانند به آنچه می خواهند، برسند.

منظور از دوست داشتن خود این است که شما باید ویژگی های شگفت انگیز خود را بشناسید و با به کار گیری این ویژگی ها، آن ها را بهبود ببخشید. این ایده ای برای رسیدن به کمال نیست. همیشه موضوع جدیدی برای اقدام کردن وجود دارد همان طور که درک و آگاهی شما رشد می کند، شما به توان بالقوه خود دست می یابید، شما همیشه در حال کار کردن روی خودتان خواهید بود و این به طور دقیق مانند کندن پوست پیاز است.

هربار که شما روی یک لایه کار می کنید، لایه دیگر نمایان می شود. در زندگی مالی شما این لایه ها و چالش ها هیچ ارتباطی به محیط بیرونی ندارند، مهم نیست که رکود اقتصادی وجود دارد یا نه، چه کسی رئیس جمهور می شود یا بازار سهام چگونه پیش می رود، این بسیار درونی است، در درون شما!

به همین دلیل است که باورهای محدودکننده به سختی تغییر می کنند و غیرقابل مشاهده اند.

باور دوم) شما شایستگی موفقیت را دارید!

من شایستگی اش را ندارم این دومین باور اشتباه است که ارتباطی مستقیم با «دوست نداشتن خود» دارد. اگر شما هدف مهمی دارید و فکر می کنید بسیار باارزش است مانند «من کاری جدید می خواهم» یا «من می خواهم پیشرفت کنم» و نمی توانید آن را به دست آورید، باید عمیق تر بررسی کنید. دلیل پیشرفت نکردن شما این است که باور دارید سزاوار آن نیستید!

آیا تا به حال یک دست کت و شلوار بسیار زیبا داشته اید که فقط آن را در موقعیت های خاص بپوشید؟

انگیزه ای در پس این کار شماست که احساس می کنید این لباس بهتر از آن است که شما هر روز از آن لذت ببرید. این همان حسی است که به شما می گوید: شایستگی آن را ندارید!

هر روز می بینید و می شنوید که مردم درباره این که فردی دیگر از آن ها بهتر است یا این که نمی توانند خواسته شان را جذب کنند، صحبت می کنند؛ فقط به خاطر این که فکر می کنند آن موارد به آن ها تعلق ندارد.

بسیاری از مردم هر روز از عبارات تاکیدی مثبت برای تغییر نگرش خود استفاده می کنند. این رفتار می تواند بسیار موثر باشد و ایده ای را که شما به زبان می آورید و تکرار می کنید، سریع تر به باور تبدیل کند؛ اما متاسفانه این عبارات با باورهای محدودکننده درونی شما هماهنگ نیستند و در دورن شما کمین می کنند.

این ایده های مثبت مانند توپ پینگ پنگی هستند که به سیمان برخورد می کنند و باز می گردند، تنها راه تغییر این وضعیت، آگاهی از این باورها و مقابله با آن هاست.

باور سوم) پول ابزاری برای ساختن زندگی بهتر استَ!

«پول ریشه اصلی همه شرارت هاست». این بزرگ ترین و بدترین باوری است که از هزاران سال پیش تا به حال درباره پول وجود داشته است. این موضوع صحت ندارد و در اصل، نداشتن پول ریشه همه شرارت هاست! نداشتن پول باعث ناامیدی و فروماندگی می شود و عاملی زیان آور است.

ثروتمندترین افراد دنیا، میلیونرها و حتی میلیاردرها پول را دوست ندارند، آن ها عاشق آزادی ناشی از پول هستند. این افتراق بسیار مهم است. زمانی که شما درک می کنید پول خنثی و ساده است و این را جایگزین باورهای غلط می کنید، خیلی زود آن را به زندگی تان جذب می کنید.

همیشه به یاد داشته باشید شما نمی توانید به موفقیت های بزرگ مالی برسید، مگر این که به دنبال علاقه و احساسات خود باشید. پس کاری که دوست دارید، انجام دهید و ببینید که پول خودش می آید!

ما وظیفه داریم از توانایی که خداوند به ما داده است استفاده کنیم تا در لحظه مرگمان، “بدون حسرت آنچه که می‌توانستیم انجام دهیم اما ندادیم”، در آرامش و زیبایی این جهان را ترک کنیم.

چگونه ثروت و فراوانی را به سوی خود جذب کنیم؟

 باورهای منفی خود درباره پول را تغییر دهید

بسیاری از افرادی که در جذب ثروت به زندگی خود ناکام مانده اند در واقع نوعی باور منفی نسبت به پول دارند.

رونا سیتو می گوید: “به یاد داشته باشید که همیشه 100 درصد در حال خلق واقعیت زندگی خود با افکار، احساسات و اعمال خود هستید.”

برای جذب ثروت بیشتر در زندگی ابتدا باید از باورهای غلطی که نسبت به پول دارید آگاه شوید و آن ها را با باورهای مثبت جدید که در جهت خواسته های شما است جایگزین کنید. برای این کار لازم است درون خود را عمیقا جستجو کرده تا آن ها را بیابید.

برخی از رایج ترین باورهای غلطی که بسیاری از ما نسبت به پول داریم عبارتند از:

  • برای پول در آوردن باید سخت کار کنم
  • پول به راحتی به دست نمی آید
  • من سزاوار موفقیت نیستم
  • برای موفقیت و تایید مردم به پول زیادی نیاز دارم
  • از آینده اطمینان ندارم و نباید پول زیادی خرج کنم
  • من از از دست دادن پول یا استفاده از آن متنفرم
  • نمی توانم زندگی ام را با اشتیاق بسازم
  • پول باعث می شود مردم حریص و کثیف شوند
  • من از افرادی که پول را دوست دارند متنفرم
  • پول در آوردن برای دیگران آسان است اما نه برای خودم

آیا جملات بالا برای شما آشنا نیست؟!

پس از مطلع شدن از باورهای منفی خود به این مسئله توجه داشته باشید که جایگزین کردن این باورها با باورهای مثبت زمان بر است و نمی تواند در طی چند روز یا چند هفته رخ دهد، بلکه ممکن است هفته ها و ماه ها طول بکشد تا الگوی جدید در ضمیر ناخودآگاه نهادینه شده و به فکر خودکار شما تبدیل شود.

توجه داشته باشید:

این پروسه زمان و تلاش زیادی می طلبد زیرا این افکار بارها تکرار شده اند تا به باور تبدیل شده اند، سیستم باورها در ضمیر ناخودآگاه ذخیره شده و با شبکه عصبی در مغز مرتبط می باشد.

بنابراین در طول پروسه ممکن است بارها و بارها با این افکار منفی روبرو شوید و هر بار باید آن ها را با باورهای مثبت جدید جایگزین کنید تا به مرور باورهای جدید جای منفی ها را در ضمیر ناخودآگاه بگیرد.

قدردان باشید

قدردانی یک قدرت جادویی و یک نیروی جذب بسیار قوی و مثبت است که بلافاصله شادی را برای شما به ارمغان می آورد زیرا هر آن چه به آن تمرکز و توجه داشته باشید به تجربه شما تبدیل خواهد شد.

مهم نیست چقدر موفق یا ثروتمند باشید اگر ذهنی فقیر دارید که نمی تواند قدردان باشد و در ناخودآگاه خود ذهنیت غر غر کردن را به جای قدردانی انتخاب کرده است طعم خوشحالی را نخواهید چشید.

تصور کنید اگر به جای دائم شکایت کردن و انتقاد کردن حس قدردانی از همه چیز داشته باشید چقدر زندگی تان تغییر می کند، در این صورت خوشبختی واقعی را پیدا خواهید کرد که هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند آن را از شما بگیرد.

توجه داشته باشید:

موضوع قدردانی و این که هر دو طرف به نقاط مثبت هم تمرکز داشته باشند به خصوص در روابط و دوستی ها بسیار مهم است، بی شک روابطی که براساس انتقاد و قضاوت کردن شکل گرفته اند سرانجام خوبی نخواهند داشت.

با طرز فکر منفی نمی توان انتظار جذب فراوانی و ثروت داشت بنابراین برای کوچک ترین چیزها نیز سپاسگزار باشید، آن را به زبان بیاورید و با رفتاری توام با عشق و قدردانی عمل کنید.

روی داشته های خود تمرکز کنید، قدردان باشید تا برکت زندگی تان افزون شود زیرا تمرکز روی نداشته ها نداشتن را به سوی شما جذب می کند.

 از طریق مدیتیشن با منبع فراوانی ارتباط داشته باشید

چرا به موفقیت و ثروت دیگران حسادت می کنید؟ آیا معتقد هستید آن ها می توانند فراوانی و وفور را از کائنات دریافت کنند اما شما نمی توانید؟ چون شما استثنا هستید یا شاید باورتان این باشد که منبع فراوانی محدود است؟

این طرز فکر اشتباه است.

توجه داشته باشید:

منبع فراوانی به معنای واقعی کلمه بی کران است و جهان ما از فراوانی خالصی که همان عشق بی قید و شرط است ایجاد شده وگرنه ما اصلا وجود نداشتیم.

جهان پر از اشکال مختلف زندگی و طبیعت زیبا است و هر سیاره اشکال زندگی خودش در ابعاد مختلف را دارا می باشد.

مدیتیشن یکی از بهترین راه ها برای ارتباط با این منبع و جذب فراوانی است که برای مبتدیان نیز ساده می باشد.

به محض آن که با این منبع ارتباط برقرار کنید دیگر چیزی وجود نخواهد داشت که نتوانید داشته باشید، شما قادر به انجام هر کاری هستید زیرا کائنات برای همه افراد یک منبع نامتناهی محسوب می شود.

کارهایی انجام دهید که از احساس فراوانی شما حمایت کنند

یک سوء تفاهم بزرگ به ویژه در میان مبتدیان قانون جذب وجود دارد و آن این که این افراد گمان می کنند برای تبدیل چیزی به واقعیت همه آن چه باید انجام دهند این است که افکار و احساسات خود را مدیریت کنند.

در حالی که این فکر درست نیست! اگر در سرتان فکر میلیونر شدن داشته باشید اما هر روز تمام وقت خود را صرف تماشای فیلم و سریال کنید به شما قول می دهم شرایط زندگی تان هرگز تغییری نخواهد کرد.

برای تبدیل خواسته ها به واقعیات زندگی خود لازم است اقداماتی انجام داده، الهامات قلبی خود را دنبال کنید و به هر فرصت و تجربه ای که به سوی شما جذب می شود بله بگویید.

اگر واقعا متعهد به پیروی از الهامات هستید و با شور و هیجان نسبت به آن ها اقدام می کنید واقعیتی سرشار از فراوانی و سعادت را تجربه خواهید کرد.

 به جهان اجازه دهید تا فراوانی را به زندگی شما جاری سازد

چه ثروتمند باشید یا فقیر، نمی توانید چیزی را بدون اجازه خودتان آشکار سازید. در واقع شما به هر آن چه در زندگی تجربه می کنید اجازه ظهور داده اید.

ممکن است بگویید: “نه من هرگز اجازه تصادف با ماشین را نداده ام”

بلکه منظورتان را درک می کنم اما هیچ چیز بدون اجازه از سوی شما اتفاق نخواهد افتاد.

با نگاه از سطح بالاتر متوجه می شوید هر چیزی که در زندگی دارید یا برای شما اتفاق می افتد در حقیقت انتخابی است که روح تان برای تجربه کردن داشته است، فارغ از این که ذهن جسمی از آن آگاه بوده باشد یا خیر.

توجه داشته باشید:

اگر معتقد هستید عامل دیگری – غیر از شما – در حال جذب تجربه های زندگی به سوی شما است نخواهید توانست واقعیات دلخواه زندگی خود را خلق کنید زیرا نیروی خلاق درونی تان را با بودن در نقش یک قربانی به جای خالق هدر خواهید داد.

اگر مسئولیت زندگی خود را قبول نکنید باعث می شوید همواره تجربیاتی در زندگی تان تکرار شود که حس قربانی شدن را به شما بدهد.

به خاطر داشته باشید شما 100 درصد واقعیت زندگی خود را به صورت کامل خلق می کنید و چه آگاهانه یا نا آگاهانه، انتخاب می کنید (اجازه می دهید) که چه تجربه هایی در زندگی داشته باشید.

اگرچه اغلب از آن ها آگاه نیستید اما هرچه آگاهی خود را افزایش دهید این مسئله را با وضوح بیشتری درک خواهید کرد.

از این به بعد به خودتان اجازه دهید که احساسات خود – حتی منفی ها – را به طور کامل حس کنید و به جای کتمان کردن و یا اجتناب کردن که اوضاع را بدتر خواهد کرد آن ها را بپذیرید.

هر زمان بتوانید چیزی را بپذیرید می توانید آن را تغییر داده یا انتخاب کنید.

شما نمی توانید چیزی را که حتی خودتان مالک آن نیستید تغییر دهید. بنابراین ابتدا آن را در اختیار گرفته و سپس تصمیم بگیرید که می خواهید آن را تغییر دهید یا ترجیح می دهید همان گونه که هست رهایش کنید.

برای هر آن چه به دست آورده اید شکرگزاری کنید

مهم نیست که چقدر زندگی تان تاریک است، فراموش نکنید که برای هر چه دارید حتی اگر با ایده آل های شما فاصله زیادی دارد سپاسگزار باشید.

هیچ چیز در این دنیا اتفاقی نیست و به دلیل خاصی رخ می دهد، پشت هر تجربه هدفی وجود دارد و شما به همین دلیل در آن قرار گرفته اید. کائنات به خوبی می داند چه چیزی برای شما بهتر است، باید به خداوند اعتماد کنید.

توجه داشته باشید:

روح تصمیم گرفته به این سیاره بیاید تا منفی ها را در سطح فیزیکی تجربه کرده و یاد بگیرد که چطور انرژی منفی را به انرژی مثبت و عشق تبدیل کند.

در دل هر چیزی که رخ می دهد چیز خوبی برای شما وجود دارد و همه اتفاقات برای بهتر شدن هستند، اگر واقعا به این اعتقاد داشته باشید خواهید دید که حقیقت دارد و جهان هرگز به شما خیانت نخواهد کرد.

بنابراین برای آن چه هستید سپاسگزار باشید و از زندگی خود لذت ببرید تا ببینید که تا قبل از این نیز در وفور بی کران زندگی می کرده اید، مسئله این است که آیا اجازه دریافت و جاری شدن آن را به زندگی خود می دهید یا جلوی آن را می گیرید؟ انتخاب با شماست!

ذهن سپاسگزار ذهن بزرگی است که سرانجام چیزهای عالی را به سوی خود جذب خواهد کرد.

شما در این باره چه دیدگاهی دارید…؟

دوستدارتان محمد جانبلاغی

4.3/5 - (84 امتیاز)