تجسم خلاق یا تصویر سازی ذهنی چیست؟ [کامل ترین تمرینات]

تجسم خلاق راهی برای به دست آوردن آنچه در زندگی می خواهید است. تجسم خلاق یکی از قدرتمندترین روش ها و تکنیک ها در قانون جذب است.

تصور کنید در ویلای شخصی خود در کنار دریا قدم می زنید، صدای امواج را می شنوید و نفس عمیقی می کشید. با خواندن این متن کوتاه، ذهن شما از قدرت تجسم خلاق برای تجسم آن استفاده می کند.

تجسم خلاق طبق قانون جذب اگر می خواهید به خواسته و هدف خود برسید باید ارتعاش آن را به کائنات بفرستید.

ارسال ارتعاشات به جهان هستی توسط ذهن انجام می شود. وقتی خودتان به خواسته و هدف خود فکر می کنید، آن را در ذهن خود مجسم می کنید و یک سری احساسات ایجاد می شود، از طریق این احساس می توانید متوجه شوید که آیا به خواسته و هدف خود رسیده اید یا در حال دور شدن از آنها هستید.

تجسم خلاق چیست؟

تجسم خلاق روشی است که به وسیله آن از تخیل و فکر خود برای رسیدن به خواسته ها و اهداف خود استفاده می کنید.

با قدرت تجسم خلاق می توان به همه چیزهایی که در زندگی نیاز دارید و می خواهید مسلط شد. هر چیزی که در ذهن شما تجسم می شود وارد زندگی واقعی شما می شود و این قدرت منحصر به فرد تجسم خلاق است.

اگر بخواهم به زبان ساده به شما بگویم تجسم خلاق چیست؟ تجسم خلاق استفاده از نیروی فکر و تخیل برای ایجاد خواسته ها و آرزوها در زندگی شماست.

تجسم خلاقانه اصلا عجیب نیست! در طول روز ناخودآگاه از این قدرت استفاده کنید. بسیاری از دوستان معتقدند که تنها با قدرت تجسم خلاق می توانند به خواسته ها و اهداف خود برسند در صورتی که اینطور نیست!

یعنی اگر از قدرت تجسم خلاق به درستی استفاده نکنید، علاوه بر رسیدن به خواسته هایتان، نمی توانید به خواسته هایتان برسید.

قدرت تجسم خلاق یک قدرت طبیعی است که شما آگاهانه و ناخودآگاه از آن استفاده می کنید. وقتی مشکل یا مشکلی در زندگی شما پیش می آید، ناخودآگاه از قدرت تجسم خلاق استفاده می کنید و همین مشکل یا مشکل را بیشتر وارد زندگی شما می کند. و بالعکس!

یعنی وقتی به موفقیت های گذشته فکر می کنید، ناخودآگاه از خلاقیت ترین قدرت برای دستیابی به موفقیت های بیشتر استفاده می کنید. پس به خاطر داشته باشید که در طول روز از قدرت تجسم خلاق استفاده می کنید.

تجسم خلاق چگونه کار میکند؟

تجسم خلاق با قدرت ذهن کار می کند. قدرت تجسم خلاق یا تصاویر ذهنی احساس است. این احساس می تواند یک حس مثبت و خوب یا یک حس منفی و بد باشد. و این شما هستید که تصمیم می گیرید چه فکر می کنید.

همانطور که گفتیم طبق قانون جذب وقتی به خواسته ها و اهداف خود فکر می کنید ارتعاش آن را به کائنات می فرستید. کائنات چه بخواهند و چه نخواهند با توجه به ارتعاشی که از شما دریافت خواهند کرد وارد زندگی شما می شوند.

برای اینکه کاملا متوجه شوید که ارتعاش میل خود را به کائنات می فرستید و به آنچه می خواهید نزدیک می شوید، باید به احساسات خود توجه کنید.

باید ببینید که در هنگام فکر کردن احساس تان خوب است یا بد؟

اگر احساس خوبی دارید، خواسته های خود را جذب می کنید و ارتعاش خواسته های خود را به کائنات می فرستید و کائنات بر اساس اطلاعاتی که از شما دریافت می کند آنچه را که می خواهید وارد زندگی شما می کند.

اما اگر احساس بدی دارید نشانه آن است که ارتعاش منفی به کائنات می فرستید و کائنات شما را از خواسته ها و اهدافتان منحرف می کند، بنابراین باید به سرعت احساسات خود را بهبود بخشید و سعی کنید با خواسته ها و اهداف خود ارتعاش کنید.

پس به این نکته بسیار مهم توجه کنید که همیشه از قدرت تجسم خلاق استفاده می کنید. دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم کاملاً از انرژی تشکیل شده است.

ممکن است به نظر برسد که ما سطوح مختلف اجسام را با حواس فیزیکی خود به اشتراک می گذاریم، اما در واقع همه اشیا، از بزرگترین تا کوچکترین ذره که حاوی اتم ها و ذره های کوچکتر است، به انرژی خالص ختم می شوند. ذهن ما انرژی نسبتا خوبی دارد.

بنابراین خیلی سریع در حال تغییر است. ماده از انرژی نسبتاً غلیظ تر و متراکم تری تشکیل شده است و بنابراین کندتر تغییر می کند. بر اساس قوانین فیزیکی، نیروهای دارای کیفیت و ارتعاش مشابه، یکدیگر را جذب می‌کنند.

همچنین احساسات نیز از انرژی مغناطیسی برخوردارند که این انرژی را از طبیعت مشابه خود جذب می‌کنند. ما می‌توانیم این اصل را در کارهای روزانه‌مان مشاهده کنیم؛ برای مثال زمانی را در نظر بگیرید که به طور اتفاقی کسی را ملاقات می‌کنید که در همان حال، در حال فکر کردن به او بودید!

فرم، تابع افکار است

بر خلاف صورت‌های غلیظ‌ تر انرژی (مانند اشیا) که ارتعاشات آن‌ها از سرعت و تحرک بالاتری برخوردار اند، سرعت ارتعاش افکار بسیار آهسته‌تر می‌باشد.

بنابراین فکر انجام دادن یک کار، بر فعالیت فیزیکی برای آن ارجح می‌باشد. یعنی انجام هر کاری ابتدا به صورت یک فکر یا تصور ایجاد می‌شود.

تجسم، همانند نقشه ای است که ابتدا تصویر یک چیز را برای ما شکل می‌دهد، و سپس انرژی را در یک میدان مغناطیسی جذب کرده و آن را به طرف تشکیل آن شکل راهنمایی می‌کند. بر اساس قانون سوم نیوتون هر عمل عکس العملی دارد مساوی و در جهت خلاف آن.

منظور این است که با توجه به باورها و افکارمان، آنچه که انتظار وقوعش را داریم و به طور قوی و واضح آن را تجسم می‌کنیم، به زندگی‌مان جذب می‌کنیم.

تجسم خلاق، کمک می‌کند تا ارتعاشات فکری خود را متمرکز بر خواسته هایمان کرده، و در نتیجه آن‌ها را به زندگی‌مان جذب کنیم. اگر خواهان بدست آوردن چیزی در زندگی خود هستید، و یا می‌خواهید به شخصیت به خصوصی تبدیل شوید، قطعاً باید ابتدا آن را در ذهن خود تجسم و تصور کنید.

قدرت تجسم شما (متناسب با شدت توجه و جدیت شما نسبت به خواسته‌تان)، می‌تواند هرآنچه می‌خواهید را برای شما فراهم آورد.

پس به راستی چه خواسته‌ای در زندگی بیشتر توجه شما را به خود جلب کرده است؟ یکی از بهترین جملات و دیدگاه‌های انیشتین این است که: « قدرت تجسم، بسیار مهم تر از علم است؛ معلومات محدود اند اما تخیلات نا محدود! تخیل و قدرت تجسم، جهان را در بر می‌گیرد.

منطق شما را از نقطه «الف» به نقطه «ب» می‌رساند؛ اما تخیل و تجسم، شما را به همه جا خواهد رساند.» رویایی را که در سر دارید، به عنوان یک واقعیت فعلی در نظر بگیرید و به طور فرضی احساس کنید که آن رویا برآورده شده است.

این کار باعث می شود شما احساس کنید که هم اکنون به خواسته خود رسیده‌اید. بدین ترتیب، آن رویا به شما داده خواهد شد، چرا که لایق آن بوده‌اید.

بنابراین، اگر رویای داشتن چیزی را دارید، ابتدا احساس کنید که آن خواسته اکنون تحقق یافته است؛ در این صورت، رویای شما حتماً محقق خواهد شد!

پس همواره با این احساس که خواسته شما محقق شده است، زندگی کنید. دیری نمی‌گذرد که رویای خود را محقق شده خواهید یافت!

اگر بر روی خواسته خود پافشاری کنید، و تا زمانی به این پافشاری ادامه دهید که احساس داشتن آن تمام وجود شما را در بر بگیرد، دستیابی به آن خواسته قطعی است!

بنابراین، ابتدا خواسته خود را تجسم کنید، و تجسم خود را با احساس همراه سازید. نکته کلیدی در تجسم خلاق، همین احساس است. احساس کنید که هم اکنون به خواسته خود دست یافته‌اید و آن را در تجسمات خود مشاهده کنید. تجسم کنید که به آن خواسته رسیده‌اید؛ در این صورت چکار می‌کنید؟ همه کارهایی که پس از رسیدن به خواسته‌تان قرار است انجام دهید را تجسم کنید.

به آنچه دیگران در مورد شما می‌گویند، اهمیت ندهید. به آنچه در اینترنت گفته می‌شود توجه نکنید. به تحقیقات انجام شده، اهمیتی ندهید. اجازه ندهید هیچ کس و هیچ چیز، درباره ممکن بودن یا غیر ممکن بودن رویای شما، نظر بدهد! اگر با اعتماد به نفس در مسیر رسیدن به اهدافتان گام بردارید، و برای آنچه تجسم کرده‌اید تلاش کنید، به چنان موفقیتی دست خواهید یافت، که رسیدن به آن در مدت زمان معمول، ممکن نخواهد بود! تنها زمانی رویاها و خواسته‌های شما به دنبال‌تان می آیند، که ابتدا بتوانید آن‌ها را در ذهن خود تجسم کنید و آن را با تمام وجود احساس کنید.

باید شروع به برنامه‌ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه خود کنید؛ ذهن ناخودآگاه شما، تنها به چیزهایی واکنش نشان می‌دهد که شما برای آن تعریف می‌کنید. ذهن ناخودآگاه شما بر کل زندگی شما تسلط دارد و تمام زندگی شما را از پیش می‌برد.

حدود ۹۶ تا ۹۷ درصد از کارهایی را که انجام می‌دهید، تحت کنترل ذهن ناخودآگاه شماست؛ این یعنی شما تنها قادر به کنترل ۳ یا ۴ درصد از اعمال خود هستید! تجسم کردن، یکی از روش‌های برنامه‌ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه می‌باشد.

شما با تجسم کردن، به ذهن ناخودآگاه خود فرمان می‌دهید که به جای توجه و تمرکز روی چیزهایی که نمی‌خواهید، بر چیزهایی که می‌خواهید تمرکز کند.

با این کار، شما به صورت ارادی و آگاهانه، ضمیر یا ذهن ناخودآگاه خود را برنامه‌ریزی می‌کنید و از آنجایی که تمام زندگی شما تحت سلطه ضمیر ناخودآگاهتان می‌باشد، در این صورت زندگی شما به شیوه‌ای که شما دوست دارید، پیش خواهد رفت.

در حقیقت، شما خالق زندگی خود هستید و این یک راز است! این همان رازی است که پیامبران، پیشگویان و عارفان، در تمامی اعصار آن را می‌دانستند. این راز، یک حقیقت است؛ حقیقتی که هیچگاه با ذهن منطقی خود به آن نخواهید رسید!

چطور می توان تجسم خلاق انجام داد؟

قدرت تجسم، توانایی ایجاد یک فکر، یک تصویر ذهنی و یا یک احساس است. باید با انرژی مثبت بر روی فکر، احساس، یا تصویری روشن و واضح آنقدر تمرکز کنید تا به واقعیت تبدیل شود و به هدف مورد نظرتان یعنی همان چیزی که تصور می‌کردید برسید.

سعی کنید در حالت مدیتیشن، یعنی در وضعیتی ساکت و آرام و متفکرانه و هوشیار قرار بگیرید. پس از رسیدن به این آرامش، تصور کنید در محیط دلخواهتان قرار گرفتید؛ از این وضعیت لذت می‌برید و رضایت کامل دارید و هماهنگ و تاثیرگذار بر سایرین کار می‌کنید.

این وضعیت را با تمام جزئیات تجسم کنید. پرداختن به جزئیات، احساس قوی‌تری را در شما ایجاد می‌کند. این احساس را طوری در خود تقویت کنید که انگار این وضعیت را با تمام جزئیات آن، قبلاً تجربه کرده‌اید.

این تمرین ساده و کوتاه را روزی ۲ بار انجام دهید و در مورد آن فکر کنید و شانس خود را برای رسیدن به موفقیت و کسب هدف ایده‌آل‌تان افزایش دهید. توجه داشته باشید که با این روش نمی توان رفتار دیگران را کنترل کرد.

تجسم خلاق چه کاربردی دارد؟

شما از قدرت تجسم خلاق در هر زمینه ای که می خواهید می توانید استفاده کنید. برای جذب پول و ثروت، جذب یک رابطه عاشقانه خوب و زیبا، جذب خانه ،ماشین و یا حتی شغل مورد نظرتان می‌توانید از این قدرت ذهنی استفاده کنید.

پس اصلا فرقی نمی کند که چه چیزی را میخواهید برای تمام خواسته‌ها و اهداف تان می توانید از قدرت بی نظیر و نامحدود تجسم خلاق استفاده کنید.

هر لحظه از زندگیتان پر از خلاقیت است و نعمت‌های بیشماری در عالم هستی وجود دارد. باید اهداف‌تان را واضح و روشن مشخص کنید و برای رسیدن به آن‌ها رغبت داشته باشید تا به سوی شما بیایند.

تجسم خلاق، موثرترین روش برای به دست آوردن آنچه در زندگی‌تان می‌خواهید، از سلامتی گرفته تا لذت دوست داشتن، موفقیت در روابط زناشویی و کسب ثروت و موفقیت در کار و زندگی، می‌باشد.

چگونه از قدرت تجسم خلاق استفاده کنیم؟

برای اینکه بتوانید از قدرت تجسم خلاق استفاده کنید، باید روی خواسته های خود تمرکز کنید. هرچه تمرکز بیشتری داشته باشید، ارتعاشی قوی تر به کیهان ارسال می کنید.

هدف اصلی ما این است که شما بتوانید با تمام وجود و با تمام جزئیات روی خواسته های خود تمرکز کنید. باید به احساسات خود توجه کنید تا ببینید آیا کار درستی انجام می دهید یا خیر. با این حال، احساس بهتر نشانه آن است که شما از تجسم خلاق خود بهتر و در مسیر درست استفاده می کنید.

به خاطر داشته باشید که هدف اصلی تجسم خلاق این است که خواسته های خود را تجسم کنید تا ذهن شما را باور کند. به خاطر داشته باشید که می توانید به هر چیزی که ذهنتان به آن اعتقاد دارد دست پیدا کنید.

بنابراین هر چه خواسته های خود را واضح تر تجسم کنید، ذهن شما راحت تر باور خواهد کرد و ارتعاشی قوی تر به جهان هستی ارسال خواهید کرد.

برای اینکه بتوانید خواسته ها و اهداف خود را خیلی واضح تر تجسم کنید، بهتر است در حالت مراقبه باشید. برای قرار گرفتن در حالت مدیتیشن باید مکانی را انتخاب کنید که بسیار آرام و ساکت باشد تا خواسته های خود را راحت تر و با تمرکز بیشتری تجسم کنید. هر چه آرام تر باشید، تجسم خواسته های آنها برای شما آسان تر است.

شما می توانید هر موقعیتی را که دوست دارید تجسم کنید، به عنوان مثال اگر می خواهید پول و ثروت را جذب کنید، می توانید زمانی که به درآمد مورد نظر خود رسیده اید تجسم کنید یا سوار ماشین مورد نظر خود شوید.

اگر می خواهید رابطه تان عالی باشد، می توانید تصور کنید که رابطه تان با همسرتان یا حتی دوستانتان خوب است.

این یکی از ساده ترین تمرینات تجسم خلاق است که می توانید هر روز انجام دهید. با انجام این تمرین می توانید موفقیت هر کار را افزایش دهید و به حالت ایده آل خود برسید. البته به خاطر داشته باشید که با استفاده از قدرت تجسم خلاق نمی توانید رفتار کسی را کنترل کنید. این بدان معناست که شما نمی توانید کاری کنید که دیگران آنطور که شما می خواهید با شما رفتار کنند.

روش کار کردن تجسم خلاق

 تمام جهان از انرژی ساخته شده است

دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم از انرژی تشکیل شده است. همه چیز اطراف ما مانند ماشین، تلفن همراه، کتاب و کتاب از انرژی ساخته شده است.

سطوح تمام اجسام اطراف ما فیزیکی است، اما باید بدانید که همه چیز در این جهان، چه بزرگ و چه کوچک، از انرژی تشکیل شده است و طبق قانون فیزیک کوانتومی، انرژی هایی به همین نام توسط یکدیگر جذب می شوند.

فکر دارای یک سری انرژی های متغیر است که دائماً در حال تغییر هستند، بنابراین خیلی سریع تغییر می کند و ثابت نیست.

بنابراین، وقتی به چیزهای منفی فکر می کنید، ارتعاش چیزهای منفی را به کائنات می فرستید و بالعکس! وقتی به چیزهای مثبت فکر می کنید، یک ارتعاش مثبت به جهان هستی می فرستید و همانطور که گفتیم، انرژی های همنام جذب یکدیگر می شوند.

انرژی دارای خواص مغناطیسی است و انرژی هایی به همین نام را جذب می کند. وقتی به بی پولی فکر می کنید، بی پولی را جذب می کنید. وقتی فکر می کنید یک رابطه بد است، رابطه خود را خراب می کنید و کائنات این شرایط را وارد زندگی شما می کند.

انرژی خاصیت مغناطیسی دارد و طبق قوانین فیزیک، انرژی هایی به همین نام توسط یکدیگر جذب می شوند. وقتی به همه چیز فکر می کنید، انرژی آن را به کائنات می فرستید، به همین دلیل است که کار کیهان این است که داوطلبانه یا غیرارادی چیزی را وارد زندگی شما کند.

وقتی از تکنیک تجسم خلاق استفاده می کنید و خواسته هایتان را خیلی واضح در ذهن تجسم می کنید، ناخودآگاه انرژی و ارتعاشات را به کائنات می فرستید و اگر این شرایط را ادامه دهید، خواسته هایتان به راحتی وارد زندگی شما می شود. شد. در اصطلاح شما نیز با میل خود ارتعاش می کنید.

تمرین تجسم خلاق

در این بخش می خواهم یک تمرین خلاقانه بسیار قدرتمند برای تجسم به شما ارائه کنم. پیشنهاد می کنم این تمرین را روزانه انجام دهید و از قبل نتایج را بررسی کنید.

در مکانی ساکت بنشینید یا دراز بکشید که کسی شما را آزار ندهد. چند نفس عمیق بکشید و به بدنتان استراحت کامل بدهید، از انگشتان پا شروع کنید تا سرتان عوض شود، یعنی مطمئن شوید که تمام اعضای بدنتان به آرامش و استراحت کامل برسد.

تمام استرس و تنش را از بدن خود دور کنید. به آرامی و عمیق نفس بکشید. به آرامی از 10 تا 1 در قلب خود بشمارید و پس از گرفتن هر شماره احساس آرامش کنید.

وقتی کاملاً آرام هستید، خواسته های خود را واضح و دقیق تصور کنید. به عنوان مثال، اگر یک ماشین می خواهید، آن را به عنوان یک کل مجسم کنید.

خودتان را به عنوان صاحب ماشین بشناسید و این احساس را ایجاد کنید که در حال رسیدن به ماشین هستید.

ماشین را برگردانید ماشین را باز کنید و روی صندلی ماشین بنشینید و شروع به حرکت کنید. شیشه جلو را پایین بیاورید تا باد به صورت شما بیاید. فقط باید با کمکی که به دیگران می کنید تبعیض آمیزتر باشید.

با خواندن متن بالا، ذهن شما ناخودآگاه به سمت ماشین مورد علاقه تان کشیده می شود. شما باید هر خواسته و هدفی را که دارید به وضوح تجسم کنید.

بهترین زمان برای تجسم خلاق صبح زود، بعد از بیدار شدن از خواب و شب قبل از خواب است، زیرا بدن شما در حالت آلفا قرار دارد. سعی کنید هر شب و هر روز صبح برای این کار وقت بگذارید و خواسته های خود را تجسم کنید.

چهار نکته مهم برای تجسم خلاق

  1. هدف خود را به طور کامل مشخص کنید
  2. ایجاد افکار روشن (تجسم خلاق و تصویرسازی ذهنی)
  3. روی خواسته های خود تمرکز کنید
  4. به آنها انرژی مثبت بدهید تا احساس خوبی داشته باشند (می توانید از یک عبارت کلیدی استفاده کنید)

برای استفاده صحیح از قدرت تجسم خلاق، باید دقیقاً آنچه را که می خواهید تعریف کنید. دقیقاً اهداف و آرزوهای شما چیست؟ شما می خواهید به چه جیزی برسید؟ بهتر است اهداف خود را کامل و واضح بنویسید. این به شما کمک می کند دقیقاً آنچه را که می خواهید مشخص کنید.

سعی کنید خواسته هایتان را با جزئیات کامل مشخص کنید.

وقتی از تجسم خلاقانه استفاده می کنید و به خواسته ها و اهداف خود فکر می کنید، باید خواسته های خود را بسیار واضح و دقیق ببینید.

هر چه واضح‌تر و دقیق‌تر باشد، ارتعاشی قوی‌تر به جهان می‌فرستید. به یاد داشته باشید که روی چیزی که می خواهید تمرکز کنید.

سعی کنید وقتی به خواسته ها فکر می کنید احساس خوبی داشته باشید. در ابتدا، تبدیل احساسات از خوب به خیلی خوب می تواند دشوار باشد. برای این کار، وقتی به هدفشان فکر می کنید، می توانید از عبارات و جملات قوی استفاده کنید.

  تجسم خلاق، تجسم خلاق چیست؟، تجسم خلاق در قانون جذب، تکنیک تجسم خلاق، تجسم خلاق برای جذب ثروت و پول، قانون تجسم خلاق، معجزه تجسم خلاق، تصویرسازی ذهنی و تجسم خلاق

4.8/5 - (55 امتیاز)